Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Kahraman Şehitlerimizi Ebediyete Uğurladık

Orman yangınlarında canları pahasına mücadele eden kahramanlarımızı şehit vermenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

14 Ağustos 2021 tarihinde Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde meydana gelen orman yangınına müdahalesi sırasında Beriev-200 tipi yangın söndürme uçağının düşmesi sonucu Adana Orman Bölge Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Oğuz Avşar Aydın, pilot Serkan Mirzaoğlu ve koordinatör Edip Uzunoğlu şehit oldular.

15 Ağustos 2021 tarihinde Adana Orman Bölge Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tören ile memleketlerine uğurlanan Şehitlerimiz orman mühendisi Oğuz Avşar Aydın Mersin’in Mut İlçesi’nde, pilot Serkan Mirzaoğlu Elazığ Gezin İlçesi’nde, koordinatör Edip Uzunoğlu ise Adana’da ebedi yolculuğa uğurlandı.

Aynı kazada hayatlarını kaybeden 5 Rus personel ise Adana Şakirpaşa Havalimanında düzenlenen törenle ülkelerine gönderildi.

Şehitlerimiz için Adana, Mersin ve Elazığ illerinde düzenlenen cenaze törenlerine, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcılarımız Fatih Metin ve Hadi Tunç, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Orman Teşkilatı personeli ile şehit ailelerin yakınları ve vatandaşlar katıldı. 

Yeşil Vatan için canını feda eden Orman Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve teşkilatımıza baş sağlığı diliyoruz.

16.08.2021

Paylaş: