Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bosna Hersek Heyeti Genel Müdürlüğümüzde

​​Ülkemiz ormancılığının geliştirilmesi ve tecrübelerinin diğer ülkelere aktarılması amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz ile Bosna Hersek Orman Dernekleri Konseyi arasında 11 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan İş birliği Mutabakat Zaptı çerçevesinde Sarajevo Kantonu Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Kemal Starogorcic Başkanlığındaki heyet ülkemize ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Sayın Adis Alagic’te yer alarak, iki ülkenin yakın iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey, “Sizleri ülkemizde ağırlamaktan dolayı çok memnunuz. Burayı kendi eviniz gibi görebilirsiniz” dedi. KIaracabey, Bosna Hersek’e 11 yıldır her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz diyerek, iki ülke arasındaki iş birliğinin önemine dikkat çekti.

Ziyaret çerçevesinde heyetler arası yapılan görüşmelerde, iki ülke arasındaki mevcut iş birliği faaliyetleri ve ormancılık ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi Ayrıca gelecekte yapılması planlanan çalışmalar hakkında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Heyete daha sonra Yangın Harekat Merkezinde orman yangınlarına nasıl müdahale edildiği uygulamalı olarak gösterildi.

06.07.2021

Paylaş: