Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Orman Yangınları İle Mücadele Gönüllülerimiz Bu Kez Sosyal Medya Fenomenleri

​Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilen, Orman Yangınları İle Mücadele Gönüllüleri Eğitimi bu kez ünlü sosyal Medya fonemenleri ile yapıldı. Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen 2’ncisi düzenlenen  eğitimde, orman yangınları, yangında kullanılan araç ve ekipmanlar, orman yangınlarına müdahale, mücadele, ilk yardım ve simülasyon eğitimi (OYMES) verilerek, yangın tatbikatı ile yangın gönüllüsü olan fenomenlerin eğitimi tamamlandı.

Hızla yaygınlaşan ve etkinliği gün geçtikçe artan sosyal medya kullanıcılarını bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında düzenlenen, eğitim faaliyetine katılan Türkiye’nin ünlü sosyal medya fonemenleri ilk kez orman yangını söndürme deneyimi yaşadı.

Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığının daveti ile düzenlenen eğitimde; Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı, Antalya Orman Bölge Müdürü, Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürü, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından ağırlanan sosyal medya fenomenleri bundan sonra ‘’Orman Yangını Savaşçıları’’ olduklarını belirttiler.

Orman Yangınları İle Mücadele Gönüllüleri Eğitimi hakkında bilgi veren Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanımız ‘’ Günümüzde insanlar vakitlerinin önemli bir kısmını internet ortamında sosyal medyayı aktif kullanarak geçirmekte. Bu gerçekten yola çıkarak sosyal medya kullanıcılarına, orman yangınlarını engelleme ve mücadele yöntemlerini anlatmak amacıyla, ülkemizin etkili sosyal medya fenomenleri ile gönüllülük esasına dayalı güzel bir proje yürüttük. Başarılı ve verimli geçen eğitim çalışmamızı geliştirerek sürekli hale getiriyoruz. Projede yer alan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Hedefimiz milletimizi orman yangınlarına karşı bilinçlendirerek imkanı olan her vatandaşımızı Orman Yangınları İle Mücadele gönüllüsü yapmaktır’’ dedi.

Eğitim aşamasında sosyal medya fenomenlerine yangınla mücadelede kullanılan kıyafet ve teçhizatları verildi. Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitim parkurunda uygulamalı eğitim gerçekleştirilirken sosyal medya fonemenleri tarafında eğitim faaliyetleri kayıt altına alındı.  Orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan helikopter, arozöz, yangın yönetim araçları, koruyucu kıyafetler ve teçhizatlar hakkında kapsamlı bilgilendirme yapılan fenomenlere, Orman Genel Müdürlüğü tarafından sertifikaları verildi.

14.06.2021

Paylaş: