Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Türk - Fransız İşbirliğinin 10. Yılı

Orman Genel Müdürlüğü ile Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ve Fransa Ulusal Orman Ofisi (ONF) arasında 2011 yılında başlayan teknik iş birliği faaliyetlerinin 10. yılı münasebetiyle Genel Müdürlüğümüzde fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Hervé Magro, Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Türkiye Direktörü Sayın Serge Snrech ve Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey katıldılar.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey 10 yıldan bu yana teknik iş birliği konularında yürütülen faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Genel Müdürümüz, “Yapılan ortak çalışmalarımızın ve iş birliğimizin ülkelerimiz ile birlikte dünya ormancılığının gelişmesine de katkı sağlayacağına inanıyorum. İletişim faaliyetleri kapsamında ev sahipliğimizde gerçekleştirilen bu sergi açılışını, hem kurumlarımızın ve diğer ortak iletişim paylaşımlarımızın görünürlüğünü artırmak hem de toplumların çevre ve orman bilincinin gelişmesini sağlamak bakımından oldukça değerli buluyorum. Fransız Kalkınma Ajansı, Fransa Ulusal Orman Ofisi ve Türkiye’deki Fransa Büyük Elçiliğine, süreçlerdeki katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, bu sergi açılışının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Hervé Magro ise yaptığı konuşmada, sürdürülebilir orman yönetimi konusundaki işbirliğinin başarıyla geride kalan 10. yılından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sayın Büyükelçi; ikili işbirliği ve karşılıklı desteklerin ormanların korunması ve artırılmasına, barındırdıkları tüm biyolojik çeşitliliğin korunmasına hizmet ettiğini ve iklimi değişikliği ile mücadeleye sağladığı katkıyı vurguladı. 

Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Türkiye Direktörü Sayın Serge Snrech ise karşılıklı işbirliği ile birlikte sürdürülebilir orman faaliyetlerinin geldiği noktada ormanların korunması ve geliştirilmesi açısından önemini belirtti. 

Yapılan açılış konuşmalarının ardından fotoğraf sergisi ziyaret edilerek, geçtiğimiz 10 yılda yapılan çalışmalar değerlendirildi. 

01.06.2021

Paylaş: