Skip Ribbon Commands
Skip to main content

2021 Yılında da Geleceğe Nefes Olmaya Devam Edeceğiz

 

​Orman Genel Müdürlüğü olarak; yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde, sürdürülebilir yaşam ilkesi ile başta ormanlar olmak üzere genel habitatın korunması ve geliştirilmesi için bilim ve teknoloji temelli çalışan tüm kadrolarımızla bu yıl da  büyük bir mücadele verdik.
 
Hem ülkemiz hem de dünya da pandemi ile birlikte hiç olmadığı kadar zorlu bir yıl geçirdik.  40 bini bulan personelimizle ormanları koruma sevdamızdan bir an bile ödün vermeden, Türkiye’nin her köşesindeki ormancılık faaliyetlerimize devam ettik.
 
Pandeminin yanı sıra, iklim değişikliği ile birlikte yaşanan küresel ısınmanın etkilerinin  daha yoğun hissedildiği 2020 yılında özellikle orman yangınları konusunda sahip olduğumuz son model teknolojik imkanları kullanarak büyük bir mücadele verdik.
 
Kapılarını araladığımız 2021 yılında da Orman Genel Müdürlüğü olarak gelecek nesillerden bizlere emanet olan ormanlarımızı korumaya ve geliştirmeye, orman köylümüze katkı sağlamaya, sürdürülebilir orman yönetimi anlayışımız ile ülkemizin orman varlığını artırmaya devam edeceğiz.

 

31.12.2020

Paylaş: