Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Daha Yeşil Türkiye İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz

 

​Türkiye’nin prestij projelerinden Yusufeli Barajı tüm hızıyla devam ederken, Baraj suyu altında kalacak olan Yusufeli İlçemizin konumlandırılacağı yeni yerleşim alanında alt ve üst yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Orman Genel Müdürlüğümüzce, su altında kalacak olan meyve fidanlarını yeni yerleşim alanına taşıyarak toprakla tekrar buluşturuyoruz.

Bu kapsamda Aralık 2019 – Mart 2020 tarihleri arasında, 111 dekar alanda, ülkemizin en büyük ağaç taşıma işlemlerinden birini gerçekleştirerek, 1.144’ü transplantasyon yöntemiyle 10-40 yaşlarında boylu meyve ağacı (zeytin, dut, kayısı, elma, armut, ayva, hurma, nar, ceviz) olmak üzere, toplam 15 bin adet fidan dikilmiştir.

Ayrıca tespiti yapılan ve sular altında kalacak 83 dekar alanda, 4 bin adedi boylu olmak üzere toplam 10 bin 600 adet meyve ağacının, yeni yerleşke alanına taşınması işlemlerine devam edilmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımız yeni yerleşim yerine yerleştirilmeden önce ağaçlarımızın ve fidanlarımızın taşınma işlemleri tamamlanacaktır.

 

29.12.2020

Paylaş: