Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tüm Orman Yangınları Kontrol Altında

​​​​28 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında 54 ilde yaşanan 299 orman yangınının tamamı ekiplerimizin büyük mücadelesi ve vatandaşlarımızın destekleri ile kontrol altına alındı. 

Soğutma çalışmaları devam ediyor.

Ege Bölgesi’nden Güneydoğu Anadolu’ya kadar uzanan ülkemizin 54 şehrinde yaşanan 299 orman yangınına karşı devlet, millet el ele omuz omuza bu zor günlerin üstesinden geldik. 16’ıncı günün sonunda tamamının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının devam ettiği orman yangınları için teşkilatımızın 28 bölge müdürlüğünden ekipler seferber oldu. Günlerce durmaksızın alevlerle mücadele eden ekiplerimize; itfaiye, polis, jandarma, askeri personel  ve vatandaşlarımız büyük destek oldu. Ormanları kurtarmak için verdiğimiz bu mücadelede başta kardeş ülke Azerbaycan olmak üzere, pek çok ülkeden uçak, helikopter ve yangın ekiplerinden oluşan destekler ulaştı.

5 bin 250 kişilik ekip ile alevlerle savaştık.

Toplamda 5 bin 250 kişilik bir ekibin koordinasyonu ile kontrol altına alınan yangınlar için 18 su atar uçak, 68 helikopter, 9 İHA, 1 insansız helikopter, 850 arazöz ve 430 iş makinası kullanıldı.


13.08.2021

Paylaş: