Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Fidanlar Otizmli Öğrenciler İçin

​İzmir ili Menemen ilçesinde bulunan Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören otizmli çocuklar Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye mektup yazarak dut ağaçlarından oluşan küçük bir orman istediler.

Canlıların hayatın bir parçası olduğunu anlamlandırmalarını sağlamak ve ipek böceği yetiştirerek elde edilen kozaların farklı alanlarda kullanılabilirliğini göstermek amacıyla böyle bir proje başlattıklarını, bunun için de çok sayıda dut fidanına ihtiyaç duydukları belirttiler.

Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatları ile çalışmalara başlandı. Arazi hazırlığı dâhil yapılan çalışmalar sonucu dut fidanları yapılan törenle toprakla buluşturuldu.Okul Müdürü, Öğretmen ve Öğrenciler; Başta Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli olmak üzere Orman Genel Müdürlüğü tarafından sahanın 10 gün içerisinden hazırlanması ve fidanların dikilmesi ile minik bir dut ormanına sahip olduklarından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ettiler.

29.03.2021

Paylaş: