Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızla Buluştuk

​​21-26 Mart arasında kutlanan Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında ağaç ve orman sevgisini çocuklarımıza aşılamak ve çevre bilincini oluşturmak için ilköğretim çağındaki çocuklarımızla Genel Müdürümüz Bekir Karacabey bir araya geldi. Ankara Behiçbey Orman Fidanlığı'nda gerçekleşen buluşmada çocuklarımızla fidan diken Genel Müdürümüz; “Ormanlar, yaşamamız için gerekli olan temiz hava, temiz su ve toprağın güvencesidir. Hep birlikte ormanlarımıza sahip çıkalım” dedi. Ayrıca pandemi nedeni ile etkinliklerimize katılamayan öğrencilerimizle çevrimiçi buluştu.

Öğrencilerle sohbet ederek; “Ormanlar atalarımızdan miras değil, geleceğimiz olan sizlerden bir emanet olduğu anlayışı ile 182 yıldır varlığını sürdüren orman teşkilatının mensupları olarak bizler; ‘Daha Yeşil Türkiye’ ve dünya gayesiyle durmadan çalışıyoruz.

Ülkemizin geleceğine nefes, yarınlarına umut olmak için her yıl 600 milyondan fazla fidan dikiyoruz. Orman Genel Müdürlüğü olarak, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılına kadar 7 milyar fidanı vatan topraklarıyla buluşturacağız.

Yeşilin her tonuyla toprağa hayat, bizlere ve içinde barındırdığı binlerce canlı türüne nefes olan ormanlarımızı, bu işe gönül vermiş yaklaşık 38 bin çalışma arkadaşımızla daha çok yeşil alan oluşturarak ve daha çok ağaç dikerek geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza daha temiz, daha yeşil bir dünya bırakmak için çalışıyoruz.

Bu mücadele bir bayrak yarışıdır. Yarın bizlerin yerini sizler alacaksınız. Zümrüt yeşili bir vatan için fedakarca çalışacağınıza inancımız tamdır. Bu vesile ile geleceğimizin daha yeşil olması, daha yaşanabilir, temiz bir çevre için Ormancılık Günü ve Haftanızı tebrik ediyorum.” dedi.
 

25.03.2021

Paylaş: