Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Orman Genel Müdürümüz Osmaniye ve Adana’da

​Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile birlikte tarım ve orman sektör temsilcileri ile gerçekleştirilecek olan programlara katılmak için Osmaniye'ye giden Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey, Osmaniye ve Adana’da bir dizi ziyarette bulundu. 

Sayın Bakanımızın programından sonra öncelikle Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’i Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Müdürleri, İşletme şefleri ve teknik personel karşıladı. 

Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’dan, Osmaniye'de yürütülen ormancılık faaliyetleri hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey teknik personelle bir araya gelerek teşkilatımızın güncel ve genel konuları ile orman yangınları ve ormancılık konularında değerlendirmelerde bulundu. 

Daha sonra Düziçi Orman İşletme Müdürlüğü'nü ziyaret eden Genel Müdürümüz, yeni kurulan Düziçi Orman İşletme Müdürlüğü'nün ülkemize ve teşkilatımıza hayırlı olması temennisinde bulunarak günün anısına İşletme Müdürlüğü bahçesine fidan dikti. 

Düziçi programının ardından Pozantı Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden Karacabey, Pozantı Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Çakıt Orman İşletme Şefliği sınırlarında bulunan, kızılçam tabi gençleştirme sahaları, tabi tensil sahaları ve Kepez orman deposunda incelemelerde bulundu. 

İşletme Şefliğinin üretim sahalarını da gezen Karacabey, üretim işi yapan orman köylülerini ve işçilerin sorunlarını dinledi. 

Arazide incelemelerini tamamlayan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey değerlendirmelerde bulunarak; ormanların devamlılığının sağlanması, yeni ormanların tesis edilmesi ve ormanlarımızı geleceğe taşımak için her yıl binlerce hektarlık alanda gençleştirme ve bakım çalışmalarının yapılarak orman varlığımızın arttırıldığını belirtti. 

Genel Müdürümüz  Bekir Karacabey, Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nün yapmış olduğu ormancılık faaliyetlerinden dolayı Bölge Müdürü ve ekibine teşekkür etti.​​

22.11.2021

Paylaş: