Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Azerbaycan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Genel Müdürümüze Nezaket Ziyaretinde Bulundu

Azerbaycan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Muhtar Babayev ve beraberindeki Azerbaycan heyeti 12 Kasım 2021 tarihinde Genel Müdürümüzü ziyaret etti. 

11 Kasım 2021 Milli Ağaçlandırma Günü, "Geleceğe Nefes Ağaç Dikme Seferberliği" etkinliği sebebiyle, Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin davetlisi olarak ülkemize gelen Azerbaycan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Muhtar Babayev 12 Kasım Cuma günü saat 9.00’da Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’i makamında ziyaret etti. Sayın Bakana Yönetim Kurulu Başkanı - Rashad Allahveriyev ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliğinden Müsteşar Elçin Allahverdiyev eşlik etti. 

Sayın Bakan 11.11.2021 Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle Bakanımızın davetlisi olarak ülkemize gelen 50 ülkenin bakanlarıyla birlikte böyle yüksek seviyeli bir etkinlikte yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu organizasyonun büyük çaplı ve çok katılımlı olmasından etkilendiğini ifade eden Sayın Bakan, bu etkinliğin düzenlenmesinde en önemli katkıyı Orman Genel Müdürlüğünün sağladığını söyleyerek Genel Müdürümüzü tebrik etti. 11.11.2021 tarihinde Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile yapılan toplantıda AzerbaycanTürkiye iş birliği programının ve eğitim faaliyetlerinin görüşüldüğünü ve iş birliği programının yeniden düzenlenerek önümüzdeki yıl uygulamaya konulması yönündeki temennilerini dile getirdi. 

Azerbaycan ile son yıllarda ortak çalışmaların ve iş birliği faaliyetlerinin büyük bir ivme kazandığını söyleyen Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey 2011 yılında Azerbaycan ile Türkiye arasında imzalanan Ormancılık İşbirliği Anlaşmasının yeniden gözden geçirilip yenilenmesinde fayda olduğunu dile getirdi. 

Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey, Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ve Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatları ile Karabağ’da orman ağaçları fidanlığının ve ormancılık eğitim merkezinin en kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçirileceğini söyledi. 

Toplantının sonunda Sayın Bakana, ağaçlandırma, fidanlık ve bozulmuş ormanların rehabilitasyonu konusunda ülkemizde yapılan faaliyetler hakkında özet bilgiler verildi. 

Toplantıdan sonra Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığını ziyaret eden Sayın Bakan Genel Müdürlüğümüzün yangın yönetim merkezinde orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan teknikler konusunda bilgi aldı.​


15.11.2021

Paylaş: