Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ağaçlandırma Seferberliği Bu Yıl da Coşkuyla Kutlandı

​Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2019 yılında başlayan, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda gerçekleşen Milli Ağaçlandırma Günü’nü bu yıl da binlerce vatandaşımızla birlikte coşkuyla kutladık. 

Geleceğe Nefes olmak için 81 ilimizde 711 noktada düzenlediğimiz etkinliklerimizde fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Yılsonuna kadar ise 84 milyon vatandaşımız için 3’er fidan olmak üzere toplam 252 milyon fidan toprakla buluşacak. 

Bu yıl da Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, Beştepe'deki 15 Temmuz Demokrasi Müzesi Mevkii Millet Ormanı'nda düzenlenen Fidan Dikim Töreninde, ülkemizin dört bir yanındaki fidan dikim alanlarına gelen vatandaşlarımızla tek yürek olduk. Muğla, Artvin, Tunceli ve Kırklareli şehirlerimizdeki törenlere canlı bağlantılarla katılım sağlayarak fidanlarımızı toprakla buluşturduk. 

Bu güne kadar iki kez Guinness Dünya Rekorlar Kitabına giren ve uluslararası arenada da büyük ilgi gören ağaçlandırma seferberliğimize yurt dışından 69 ülkeden 1 başbakan, 17 bakan ve 50 büyükelçi olmak üzere 190 kişi iştirak etti.​


12.11.2021

Paylaş: