FSC Orman Yönetimi
Orman Genel Müdürlüğü
Arama:
Arama Yap
 

 

 

BOLU ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
ALADAĞ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

ALADAĞ ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

Tanıtım ve Amenajman Plan Özeti

 

Tanıtım 

Aladağ Orman İşletme Şefliği, Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 12 Orman İşletme Müdürlüğü’nden birisi olan Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü’nün 10 işletme şefliğinden birisidir.

İşletme Şefliği Ormanları Bolu şehir merkezine 20-50 km arasında yer almaktadır. Ormanları Bolu-Seben karayolunun doğusunda kalmaktadır. İşletme Şefliği İş merkezi olan Değirmenözü Bolu merkeze 25 km mesafededir. Büyük metropoller Ankara’ya 215 km,  İstanbul’a 290 km’dir.

Aladağ Orman İşletme Şefliği, kuzeyde Bolu Orman İşletme Müdürlüğü, doğuda Sarıalan, güneyde Alabarda, batıda ise Ardıç ve Araştırma Orman İşletme Şeflikleri ile komşudur.

En yüksek yerleri Kartalkaya Tepesi(2221 m.) ile Haritadoruğu Tepe(2020 m.) dir. En düşük yeri ise 1330 metre ile Aladağ Çayı civarıdır.

Mülkiyet: Plan ünitesi ormanlarının tamamı devlete aittir.

Nüfus ve Yerleşim: Plan ünitesi içerisinde herhangi yerleşim alanı bulunmamaktadır. Ancak Bolu merkez ile Seben İlçelerinin köylerinin kullanımında küçüklü büyüklü 48 parça yayla yerleşimi bulunmaktadır. Yoğun olarak Mayıs-Eylül ayları arasında kullanılmakta olup, son yıllarda tüm yıl bile kalınan yaylalar bulunmaktadır.

 

 

 

Amenajman Plan Özeti 

√  Aladağ Orman İşletme Şefliği Fonksiyonel Amenajman Planı (2005 - 2024)

√  Gençleştirme Alanlarının Karşılaştırılması

√  Etaların Karşılaştırılması

√  Alanların Karşılaştırılması

√  Servet ve Artımın Karşılaştırılması 

 

 

 

 

 

OGM - Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı - Ankara [ Adres: Orman Genel Müdürlüğü Gazi Tesisleri 06560 Beştepe - Yenimahalle/ANKARA ] - E-posta : webbirimi