Ana Sayfa
Kurum Hakkında
Birimler
İletişim
S.S.S
RSS Abonelik
English
Arama:
Arama Yap


 
Haberlerde Arama

Orman Yetiştirme Semineri

08.02.2013 00:00

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Çanakkale ili işletme Müdürlüklerinde Silvikültür Tatbikatları gerçekleştirildi.

Orman yetiştirme çalışmalarının temel ayaklarından biri olan yapay gençleştirme ve fidan dikimi ile bakım yapılacak sahalardaki çalışmalara ilişkin Silvikültür ( Orman Yetiştirme) tatbikatları düzenlendi.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Aslan koordinatörlüğünde yürütülen tatbikatlara, Silv. Şube Müd. Mikail Deniz eğitim yönetici olarak katılırken İşletme Müdürleri,  İşletme Şefleri, Orman Muhafaza memurları ile fidan dikiminde çalışacak işçi posta çavuşları katıldı.            

Tatbikatlarda fidan dikimi hakkında bilgiler verilirken, fidan dikimi çalışmalarında uyulması gereken yöntemler, dikilecek fidan aralıkları, fidanların türleri, fidan dikim teknikleri ayrıntılı bir biçimde teorik ve pratik olarak anlatılırken, tatbikat noktalarına gruplar halinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Fidan dikiminin ardından bakıma konu ormanlarda, istikbal ağacının seçimi, istikbal ağacına yönelik olarak yapılacak müdahale yöntemleri, bakım esnasında uyulacak esaslar işlendi. Deneme noktasında bakıma yönelik olarak uygulama yapılarak bilgiler pekiştirildi. 

 

 

Yazdır!...
Geri Dön

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı - E-posta: webbirimi