Ana Sayfa
Kurum Hakkında
Birimler
İletişim
S.S.S
RSS Abonelik
English
Arama:
Arama Yap


 
Haberlerde Arama

Yayla Yönetmeliği Afyonkarahisar’da Masaya Yatırıldı

09.08.2012 00:00

Orman Genel Müdürlüğü “Yayla Yönetmeliği Çalıştayı” Afyonkarahisar İli Sandıklı İlçesinde yapılıyor.

8-10 Ağustos 2012 tarihleri arasında 3 gün sürecek toplantıya Genel Müdür Yardımcımız Recep Kaşan, İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanı Salih Büyüktepe, Kadastro ve Mülkiyet Dairesi Başkanı Murat Kalaylı, Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Süleyman Cevahir ile birlikte 35 kişi katılıyor.
 
 
 
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Nadir Sarıkaya’nın ev sahibi sıfatıyla hoş geldiniz konuşmasını yapmasının ardından açılış konuşmasını İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanı Salih Büyüktepe yaptı.
 
 

Orman Genel Müdür Yardımcımız Recep Kaşan toplantının amacını açıklayan konuşmasında yaylacılık kültürünün bu milletin bir gerçeği olduğuna değinerek “Toprak, orman kimin için? Hepsi millet için. Milletin yayla ihtiyacı varsa bu işi çözmeliyiz. Çıkan yasa ve şimdi hazırladığımız yönetmelik ile hem teşkilatımız rahatlayacak, hem de vatandaş sürekli suçlu duruma düşmekten kurtulacaktır” dedi.

 
Genel Müdür Yardımcımız Recep Kaşan toplantıda kolektif bir çalışma ile ortak akıl oluşturulacağını da ifade etti.
 
 
Bilindiği gibi 19.04.2011 tarih ve 6292 sayılı kanun metninde yaylacılığı da düzenleyen bir madde bulunuyor. Buna göre 31.12.2011 tarihinden önce yaylalarda bulunan tesisler OGM taşınmazlarına alınıyor. Orman Genel Müdürlüğüne de öncelik kullanıcılarına ait olmak üzere bu tesisleri kiraya verme hakkı tanıyor.
 
 
Çalıştayda giriş bölümünden sonra yönetmelik taslağındaki maddelerin görüşülmesine geçildi. Maddeler tek tek okunarak üzerlerinde tartışma açıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazdır!...
Geri Dön

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı - E-posta: webbirimi