Ana Sayfa
Kurum Hakkında
Birimler
İletişim
S.S.S
RSS Abonelik
English
Arama:
Arama Yap


 
Haberlerde Arama

Gördes’te Daimi İşçilerden Oluşan “Kesim Ekibi” Çalışmaya Başladı

17.12.2010 00:00
İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gördes Orman İşletme Müdürlüğü’nde daimi işçilerden oluşturulan “Kesim Ekibi” sıklık bakımı sahalarında çalışmalara başladı.

 

  Kesim Ekibi; motorlu testere kullanımı konusunda eğitim almış, sertifikalı 4 motorlu testereci ile budama, sürütme ve istifleme işlerini yapan 11 işçi olmak üzere toplam 15 kişiden oluşuyor. Kesim ekibinde bulunan motorlu testere işçilerine her türlü teknik malzemenin yanında koruyucu giyim malzemesi olarak zincir kesmez tulum, ceket, çizme, eldiven ile baret, kulaklık, yağmurluk veriliyor. Kesim ekibindeki diğer işçilere ise kışlık elbise, çizme, bot, yağmurluk, eldiven vb. malzemeler verilmiş ve çalışma sahalarında işçi barakası kurularak güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanırken, arazi meyilinin uygun ve sürütme mesafesinin fazla olduğu yerlerde sürütme oluğu kullanılıyor.

 

İşçilere çalışma öncesinde İşletme Müdürü Cafer Özden, Müdür Yardımcısı Kemal Erdoğan ve İşletme Şefi Erhan Öğüt tarafından kesim tekniği ve iş güvenliği konusunda arazide gerekli eğitim verildi.

 

Kesim Ekibi öncelikli olarak Güneşli Orman İşletme Şefliği 2011 yılı silvikültür ödenekli Sıklık Bakımı programında bulunan sahalarda çalışmaya başlamış olup daha sonra İşletme Müdürlüğümüzün diğer İşletme Şefliklerindeki sıklık bakımı sahalarında çalıştırılacak.

 

 Kesim Ekibi ile çalışmalara 2011 yılı yangın mevsimi başlangıcına kadar devam edilecek.

 

 

 

 

Yazdır!...
Geri Dön

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı - E-posta: webbirimi